خانه / خبر / نشست انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت کشور در سال ۹۷ با رویکرد بررسی آئین‌نامه ابلاغی دولت و وضعیت دفاتر

نشست انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت کشور در سال ۹۷ با رویکرد بررسی آئین‌نامه ابلاغی دولت و وضعیت دفاتر

170109-3
سالن اجتماعات کانون میزبان روسای انجمن‌های صنفی استان‌های کشور بود. در این جلسه که با حضور نوزده انجمن استانی و با وکالت از سوی ۵ انجمن جمعاً ۲۴ انجمن صنفی برگزار گردید.

در ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی، آقای حاجی صادقی رئیس هیأت مدیره کانون ضمن خوش‌آمدگویی به حضار و تبریک اعیاد مذهبی نسبت به ضرورت این نشست با رویکرد بررسی اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۶ و نتیجه پیگیری‌های بعضی از اعضاء در خصوص بهبود وضعیت دفاتر و تغییرات اعمال شده در آئین‌نامه ابلاغی معاون اول محترم رئیس‌جمهور ایراد سخن نمود.

پس از حاجی صادقی، علی فلاح دبیرکل کانون با ارائه گزارش مکتوب از سال ۱۳۹۵ و مکاتبات انجام شده و نتایج و پاسخ‌های دریافتی از مراجع مختلف به تشریح و مقایسه آئین‌نامه قبلی با آئین‌نامه جدید پرداخت. وی در ادامه ارائه گزارش خود گفت بعضی از افراد بدون داشتن هرگونه مسئولیتی با مداخله در امور دفاتر و ایجاد ذهنیت برای مسئولین با بیان مطالبی خلاف واقع مسیر پیشرفت دفاتر را دچار اختلال نمودند. وی گفت تا امروز با پیگیری بعضی از نمایندگان محترم مجلس در این خصوص و از طریق وزارت اقتصاد و دارائی تمام عملکرد مجموعه‌های ما در هلدینگ مورد ارزیابی قرار گرفت و خدا را شاکریم که هیچ اقدام منفی در پرونده‌های عملکردی مجموعه وجود نداشت. وی گفت پس از این موضوع قرار بود شیوه نرخ‌گذاری خدمات اصلاح گردد که پس از گذشت دو سال هنوز حدود ۲۱ خدمت از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در سازمان تنظیم مقررات بلاتکلیف مانده است.

وی با بیان اینکه مشکلات دفاتر در مجموعه‌هایی مانند همراه اول و … همچنان بلاتکلیف است از مکاتبات انجام شده با معاونت پستی سازمان و انعکاس نتایج نیز گزارش مبسوط و مستندی را به سمع و نظر حاضرین رساند. وی گفت تا امروز یک نفر اگر موضوع شخصی در جلسات از این جانب مطرح شده است را اعلام نماید.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت بعضی افراد می‌گویند در جلسات با حضور انجمن‌ها متن آماده شده برای امضاء می‌آوریم، ما هیچ متنی نداریم و افتخارمان نشست با انجمن‌های کشور و بررسی کارشناسی امور براساس خرد جمعی و در نهایت جمع‌بندی و تصمیم با انجمن‌های کشور است.

امروز ما وظیفه خود را به انجام رسانده‌ایم و در تعامل و پیگیری امور از سازمان تنظیم اقدام نموده‌ایم و حالا انجمن‌ها باید در شیوه اجرای آئین‌نامه و برای آینده دفاتر تصمیم بگیرند و هر تصمیمی بگیرید برای ما لازم الاجراست.

فلاح خطاب به انجمن‌های کشور گفت که امروز در این جلسه حضور دارید مدیونید که اگر کوتاهی یا خیانتی کرده باشیم با آن برخورد نکنید. وی گفت امروز روز قضاوت عملکردها و بررسی تأثیر آن بر بهبود وضعیت معیشتی دفاتر است و دفاتر از شما و ما انتظار دارند.

پس از صحبت‌های فلاح هر یک از انجمن‌ها به ایراد سخن و طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و در نهایت با توجه به عدم تأمین انتظارات دفاتر خواستار اصلاح این آئین‌نامه شدند و کانون را مکلف نمودند تا موضوع را بصورت جدی پیگیری نمایند. همچنین با تعیین ضرب الاجل و عدم رفع جدی مشکل دفاتر از مسئولین خواستند تا نسبت به رفع مشکلات اقدام عاجل و اجرائی بعمل آورند.

حتما ببینید

گردهمایی انجمن های صنفی کارفرمایی استان آذربایجان غربی